Stříbrné i zlaté náušnice, přívěsky, prsteny ,přírodní kameny , krystaly Swarovski, řetízky, opály, stříbrné Valentýnské dárky, dětské šperky...šperky levně, český výrobce
Co je Rhodium
Rhodium (chemická značka Rh, latinskyRhodium) je drahý kov stříbřitě bílé barvy. V poslední době se často rhodiují stříbrné šperky i šperky z bílého zlata, které jsou tak chráněny před korozivním černáním a zvyšuje se jejich lesk. Povrchová úprava rhodium zlepšuje životnost i vzhled všech kovů, na které byla úprava použita. Životnost pokovení je závislá však také na způsobu zacházení se šperky , na tělesné chemii (potu) , na vrstvě pokovení. Na špercích rhodium vyniká jasnou barvou, která je charakteristická pro platinové kovy. Rhodium použité na špercích vytváří antibakteriální ochranu a nevyvolává tak alergické reakce.
Přírodní perly
Žádanou ozdobou šperku je přírodní říční perla. V dnešních dobách se perly pěstují hlavně v Číně a Japonsku, kde jsou specializované farmy pro perlorodky. Perla vzniká vložením tělíska (zrnka písku) do lastury s mlžem . Mlž reaguje tak , že nevítaného vetřelce obaluje perletí. Celý proces trvá poměrně dlouho.V jedné lastůře může být i několik perel. Jedná se tak o perly celorostlé , vzniké od zrníčka až po velkou perlu. Pokud vlastníte pravé říční perly , musíte o ně správně pečovat. Perly se mohou snadno poškrábat, ztratit svůj lesk kontaktem s parfémy, laky na vlasy nebo krémy. Správná péče zajistí perlám dlouhou životnost.